Wereldkampioenen duathlon, korte afstand

De ITU heeft vanaf 1990 jaarlijks wereldkampioenschappen duathlon georganiseerd over de korte afstand. Hieronder de lijst met winnaars bij de elite tot op heden.


MANNEN
Vrouwen
2011: Gijon, Spanje
Goud Roger Roca (ESP) 1:51.23 Katie Hewison (GBR) 2:02:45
Zilver Victor del Corral (ESP) 1:51:29 Jenny Schulz (GER) 2:02:47
Brons Benoit Nicolas (FRA) 1:51:31 Sandra Levenez (FRA) 2:02:54
Stefanie Bouma 2:03:30
Noot: Snelste in de wedstrijd was de neosenior Etienne Diemunsch (FRA) met 1:50:36. Sergio Silva (POR) werd tweede in 1:51:18 maar kreeg als eerste elite-atleet toch de wereldtitel. In februari 2012 werd hij geschorst vanwege een positieve dopingcontrole na afloop van de wedstrijd en raakte hij alsnog de wereldtitel kwijt.
2010: Edinburgh, Groot Brittannië
Goud Bart Aernouts (BEL) 1:50:22 Catriona Morrison (GBR) 2:02:47
Zilver Rob Woestenborghs (BEL) 1:50:24 Sandra Levenez (FRA) 2:03:05
Brons Joerie Vansteelant (BEL) 1:50:30 Felicity Sheedy (AUS) 2:06:14
2009: Concord, USA
Goud Jarrod Schoemaker (USA) 1:49:02 Vendula Frintova (CZE) 2:08:18
Zilver Damien Derobert (FRA) 1:49:02 Sandra Levenez (FRA) 2:08:22
Brons Jurgen Dereere (BEL) 1:49:09 Ana Burgos (ESP) 2:08:30
2008: Rimini, Italië
Goud Rob Woestenborghs (BEL) 1:47:37 (*) Vanessa Fernandes (POR) 2:00:51
Zilver Paul Amey (GBR) 1:48:00 Catriona Morrison (GBR) 2:02:29
Brons Bart Aernouts (BEL) 1:48.07 Ana Burgos (ESP) 2:04:27
(*) Noot: In eerste aanleg werd Woestenborghs gediskwalificeerd na een protest tegen hem, als gevolg waarvan Paul Amey als wereldkampioen gehuldigd werd. Woestenborghs is daartegen in beroep gegaan bij het CAS in Lausanne. Medio oktober 2009 heeft het CAS uitspraak gedaan en Woestenborghs’ diskwalificatie ongedaan gemaakt.
2007: Györ, Hongarije
Goud Paul Amey (GBR) 1:40:51 Vanessa Fernandes (POR) 1:54:06
Zilver Jurgen Dereere (BEL) 1:40.55 Michelle Dillon (GBR) 1:54:43
Brons Sergio Silva (POR) 1:41:00 Erika Csomor (HUN) 1:54:03
2006: Corner Brook, Canada
Goud Leon Griffen (AUS) 1:50:44 Catriona Morrison (GBR) 2:04:18
Zilver Jurgen Dereere (BEL) 1:50:46 Lucy Smith (CAN) 2:07:40
Brons Rob Woestenborghs (BEL) 1:51:05 Laura Giordano (ITA) 2:10:29
2005: Newcastle, Australië
Goud Paul Amey (GBR) 1:56:28 Michelle Dillon (GBR) 2:11:26
Zilver Tim Don (GBR) 1:56:53 Catriona Morrison (GBR) 2:11:29
Brons Javier Garcia (ESP) 1:57:24 Andrea Whitcombe (GBR) 2:11:36
2004: Geel, België
Goud Benny Vansteelant (BEL) 1:44:25 Erika Csomor (HUN) 2:00:40
Zilver Lino Barruncho (POR) 1.44.38 Annaleah Emmerson (GBR) 2:00:49
Brons Nicolas Lebrun (FRA) 1.44.42 Laura Giordano (ITA) 2:00:53
2003: Affoltern, Zwitserland
Goud Benny Vansteelant (BEL) 1:54:30 Edwige Pitel (FRA) 2:13:20
Zilver Jonathan Hall (AUS) 1:55:05 Andrey Cleau (FRA) 2:14:32
Brons Alessandro Alessandri (ITA) 1:55:20 Vicki Pincombe (GBR) 2:15:11
2002: Alpharetta, USA
Goud Tim Don (GBR) 1:45:28 Corine Raux (FRA) 1:57:36
Zilver Greg Bennett (AUS) 1:45:29 Erika Csomor (HUN) 1:57:50
Brons Luca Barzaghi (ITA) 1:45:34 Edwige Pitel (FRA) 1:58:02
2001: Rimini, Italië
Goud Benny Vansteelant (BEL) 1:47:11 Erika Csomor (HUN) 2:00:58
Zilver Marcel Laros (NED) 1:47:23 Michelle Dillon (GBR) 2:01:04
Brons Luca Barzaghi (ITA) 1:47:34 Annie Emmerson (GBR) 2:01:18
2000: Calais, Frankrijk
Goud Benny Vansteelant (BEL) 1:46:05 Steph Forrester (GBR) 2:02:02
Zilver Yann Millon (FRA) 1:47:11 Siri Lindley (USA) 2:02:03
Brons Huub Maas (NED) 1:47:40 Christiane Söder (GER) 2:02:15
1999: Huntersville, USA
Goud Yann Millon (FRA) 1:44:58 Jackie Gallagher (AUS) 1:56:18
Zilver Jurgen Dereere (BEL) 1:45:23 Emma Carney (AUS) 1:56:52
Brons Raul Llamazares (ESP) 1:45:29 Fiona Lothian (GBR) 1:58:14
1998: St. Wendel, Duitsland
Goud Yann Millon (FRA) 1:53.28 Irma Heeren (NED) 2:07.33
Zilver Nicolas Lebrun (FRA) 1:53.51 Edwige Pitel (FRA) 2:10.56
Brons Andrew Noble (AUS) 1:54.07 Dolorita Fuchs-Gerber (SUI) 2:11.12
1997: Gernika, Spanje
Goud Jonathan Hall (AUS) 1:48:15 Irma Heeren (NED) 2:00:22
Zilver Yann Millon (FRA) 1:50:24 Michelle Dillon (AUS) 2:00:40
Brons Nicolas Lebrun (FRA) 1:50:30 Virginia Berasategui (ESP) 2:00:48
1996: Ferrara, Italië
Goud Andrew Noble (AUS)1:35:08 Jackie Gallagher (AUS) 1:44:46
Zilver Stepan Chroustovsky (CZE) 1:35:12 Lucy Smith (CAN) 1:45:35
Brons Tim Bentley (AUS) 1:35:14 Suzanne Nedergaard (DEN) 1:45:38
1995: Cancun, Mexico
Goud Oscar Galindez (ARG) 1:43:19 Natascha Badmann (SUI) 1:56:30
Zilver Urs Dellsperger (SUI) 1:43:38 Sybille Blersch (SUI) 1:57:57
Brons Normann Stadler (GER) 1:44:23 Irma Heeren (NED) 1:58:16
1994: Hobart, Australië
Goud Normann Stadler (GER) 1:48:29 Irma Heeren (NED) 2:03:00
Zilver Urs Dellsperger (SUI) 1:50:07 Natascha Badmann (SUI) 2:04:37
Brons Andrew Noble (AUS) 1:50:32 Jacky Gallagher (AUS) 2:07:15
1993: Dallas, USA
Goud Greg Welch (AUS) 1:28:23 Carol Montgomery (CAN) 1:38:35
Zilver Urs Dellsperger (SUI) 1:28:45 Irma Heeren (NED) 1:40:16
Brons Spencer Smith (GBR) 1:29:20 Maddy Tormoen (USA) 1:40:42
1992: Frankfurt, Duitsland
Goud Matt Brick (NZL) 2:33:12 Jenny Alcorn (AUS) 2:53:49
Zilver Benjamin Paredes (MEX) 2:33:44 Sue Schlatter (CAN) 2:54:06
Brons Mark Koks (NED) Thea Sybesma (NED) 2;55:41
1991: Cathedral City, USA
Goud Matt Brick (NZL) 2:51:34 Erin Baker (NZL) 3:13:13
Zilver Jeff Devlin (USA) 2:52:39 Donna Peters-Landreville (USA) 3:21:27
Brons Shane Cleveland (USA) 2:54:05 Thea Sybesma (NED) 3:23:30
1990: Cathedral City, USA
Goud Kenny Souza (USA) 2:35:43 Thea Sybesma (NED) 2:58:13
Zilver George Pierce (USA) 2:37:22 Dona Landreville (USA) 2:59:35
Brons Benjamin Paredes (MEX) 2:37:34 Silviane Puntous (CAN) 3:00:55

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *