Europese kampioenen triathlon, lange afstand

De European Triathlon Union organiseert sinds 1985 kampioenschappen over de Lange Afstand. In de periode tussen 1987 en 1995 gebeurde dat om de twee jaar, telkens in het jaar dat er geen EK over de Midden Afstand werd gehouden. Na het wegvallen van het EK over de Midden Afstand heeft de ETU dat tweejaarlijkse schema vastgehouden tot 2003. Sinds die tijd wordt het EK over de lange afstand weer jaarlijks gehouden.

Tot en met 2001 ging het EK Lang altijd over de Ironman-afstand. Sinds 2003 heeft de ETU zich geconformeerd aan de zogeheten ’3OD-afstand’ (4000-120-30) die de ITU hanteert bij lange-afstandskampioenschappen, en vanaf 2007 worden de lange-afstandskampioenschappen gehouden over de ITU ’2OD-afstand’ (3000-90-20)

4.Nick Marijnissen (NED) 10:14:11Katinka Wiltenburg (NED) 12:13:55


MANNEN
Vrouwen
2011: Tampere, Finland (3OD)
Goud Miquel Blanchart (ESP) 5:33:07 Camilla Pedersen (DEN) 6:10:25
Zilver Jarno Hast (FIN) 5:37:32 Michelle Vesteby (DEN) 6:15:32
Brons Peru Alfaro San Ildefonso (ESP) 5:38:26 Ewa Bugdol (POL) 6:27:37
2010: Vitoria-Gasteiz, Spanje (3OD)
Goud Eneko Llanos (ESP) 5:35:34 Virginia Berasategui (ESP) 6:14:46
Zilver Martin Jensen (DEN) 5:37:00 Jodie Swallow (GBR) 6:19:02
Brons Jimmy Johnsen (DEN) 5:49:19 Edith Niederfriniger (ITA) 6:41:01
2009: Praag, Tjsechië (3OD)
Goud Rasmus Henning (DEN) 5:32:5 Virginia Berasategui (ESP) 6:13:05
Zilver Dirk Bockel (LUX) 5:38:38 Edith Niederfriniger (ITA) 6:21:25
Brons Massimo Cigana (ITA) 5:38:53 Charlotte Kolters (DEN) 6:22:57
2008: Gérardmer, Frankrijk (3OD)
Goud Joseph Gambles (GBR) 6.18.05 Natallia Barkun (BLR) 7.04.35
Zilver Paul Amey (GBR) 6.22.33 Delphine Pelletier (FRA) 7.07.44
Brons Xavier Le Floch (FRA) 6.23.32 Nicole Klingler (LIE) 7.23.30
2007: Brasschaat, België (2OD)
Goud Frederik van Lierde (BEL) 3:41:49 Charlotte Kolters (DEN) 4:10:30
Zilver Jonas Colting (SWE) 3:42:39 Tine Deckers (BEL) 4:13:01
Brons Stephen Bayliss (GBR) 3:43:08 Alice Hector (GBR) 4:13:02
2006: Almere, Nederland (3OD)
Goud Jens Koefoed (DEN) 5:33:42 Lisbeth Kristensen (DEN) 6:19:00
Zilver Stijn Demeulemeester (BEL) 5:37:29 Martina Dogana (ITA) 6:20:05
Brons Gerrit Schellens (BEL) 5:39:00 Edith Niederfriniger (ITA) 6:20:08
2005: Säter, Zweden (3OD)
Goud Gerrit Schellens (BEL) 5:48:49 Sara Gross (GBR) 6:40:49
Zilver Jimmy Johansen (DEN) 5:51:17 Bella Comerford (GBR) 6:43:33
Brons Stephen Bayliss (GBR) 5:53:00 Natallia Barkun (BLR) 6:45:10
2004: Immenstadt, Duitsland (3OD)
Goud Gerrit Schellens (BEL) 6.49.00 Lisbeth Kristensen (DEN) 7.41.45
Zilver Nils Goerke (GER) 6.50.12 Stefania Bonazzi (ITA) 7.46.53
Brons Nick Marland (AUS) 6.56.20 Francoise Wellekens (BEL) 7.49.00
2003: Fredericia, Denemarken (3OD)
Goud Torbjorn Sindballe (DEN) 5:43:48 Edith Niederfriniger (ITA) 6:40:24
Zilver Guido Gosselink (NED) 5:48:36 Lisbeth Kristensen DEN) 6:41:33
Brons Gerrit Schellens (BEL) 5:49:32 Sione Jongstra (NED) 6:43:37
2001: geen EK gehouden
1999: Almere, Nederland (IM)
Goud Jan van der Marel (NED) 7:57:46 Irma Heeren (NED) 8:56:23
Zilver Petr Vabrousek (CZE) 8:04:11 Marijke Zeekant (NED) 9:23:38
Brons Menno Oudeman (NED) 8:05:44 Cora Vlot (NED) 9:24:00
1997: Fredericia, Denemarken (IM)
Goud Peter Sandvang (DEN) 8:19:31 Karin Jorgensen (DEN) 9:49:26
Zilver Morten Fenger (DEN) 8:19:45 Katja Mayer (GER) 9:57:32
Brons Pauli Kiuru (FIN) 8:30:41 Ghita Gerkman (FIN) 10:07:58
1995: Jümme, Duitsland (IM)
Goud Matthias Klumpp (GER) 8:06:05 Ines Estedt (GER) 8:56:05
Zilver Dirk van Gossum (BEL) 8:09:48 Ute Mückel (GER) 9:09:25
Brons Rolf Lautenbacher (GER) 8:09:48 Ada van Zwieten (NED) 9:10:36
1993: Embrun, Frankrijk (IM)
Goud Philippe Lie (FRA) 10:08:01 Anne-Marie Rouchon (FRA) 11:37:51
Zilver Rob Barel (NED) 10:08:35 Elizabeth Poncelet (FRA) 12:03:16
Brons Mark Koks (NED) 10:10:12 Gail Watson (AUS) 12:05:38
1991: Almere, Nederland (IM)
Goud Ben van Zelst (NED) 8:25:30 Thea Sybesma (NED) 9:18:04
Zilver Jos Everts (NED) 8:30:20 Ada van Zwieten (NED) 9:48:01
Brons Jürgen Zäck (GER) 8:33:17 Katinka Wiltenburg (NED) 9:52:45
1989: Rodekro, Denemarken (IM)
Goud Axel Koenders (NED) 8:26:58 Sarah Coope (GBR) 9:33:20
Zilver Roland Larsson (SWE) 8:34:46 Irma Zwartkruis (NED) 9:36:33
Brons Carl Kupferschmidt (SUI) 8:41:22 Sarah Springman (GBR) 9:48:45
1987: Joroinen, Finland (IM)
Goud Axel Koenders (NED) 8:36:22 Sarah Coope (GBR) 9:48:17
Zilver Rob Barel (NED) 8:43:49 Sarah Springman (GBR) 9:52:37
Brons Pauli Kiuru (FIN) 8:50:26 Irma Zwartkruis (NED) 10:05:02
1986: Säter, Zweden (IM)
Goud Magnus Lönnqvist (FIN) 8:40:11 Sarah Springman (GBR) 9:59:49
Zilver Gregor Stam (NED) 8:56:17 Brigitta Sandahl (SWE) 10:47:19
Brons Dirk Aschmoneit (GER) 8:59:37 Ann Kearney (IRL) 10:51:14
1985: Almere, Nederland (IM)
Goud Gregor Stam (NED) 8:56:55 Sarah Springman (GBR) 10:18:53
Zilver Rob Barel (NED) 9:05:19 Gabriela Hirseman (GER)
Brons Magnus Lonnnqvist (FIN) 9:37:29 Carla Crauwel (NED) 11:15:25

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *